Від ідеї до реальності: історія створення та розвитку cучасної кіберакадемії CyberIN

Від ідеї до реальності: історія створення та розвитку cучасної кіберакадемії CyberIN

Кожна компанія у світі представляє собою унікальну модель, яка відображає сутність держави в цілому, чи то у мініатюрі, чи, іноді, в повному масштабі.Наша компанія «ІТ Спеціаліст» - не виняток. Рік за роком ми відслідковували різні тенденції, як позитивні, так і негативні. Завдяки постійному спілкуванню і взаємодії в IT-спільноті, стало зрозуміло, що певні тенденції є проблемою не тільки окремо взятої компанії.Якщо в 90-х роках були одні тенденції, то зі світовою кризою 2008 року тенденції набули інших відтінків, світ змінився і було відчуття, що курс розвитку теж стає іншим. 
У 2019 році з’явилася страшна епідемія ковіду, яка, здавалось би, поставила на паузу весь розвиток і бізнес-процеси. Пройшло трохи часу, і в 2022 розпочалось повномасштабне вторгнення в Україну. Миттєво виникли нові запити та нові проблеми, з якими в світі мало хто стикався. Основні тенденції, які визначаються з 2019 року, полягають у тому, що люди мають мале коло спілкування і не вміють або не хочуть його розширювати та розвивати. Якщо для самої люди це нормально на певному етапі, то для суспільства, яке прагне розвиватися та швидко обмінюватися знаннями та досвідом - це є вагомою перепоною.
Наступна тенденція, яка проникла майже у всі сфери життя, - це онлайн-освіта та віддалена робота. Ця тенденція принесла багато нового: більше вільного часу, економія коштів на дорогу до офісу та інше. Обирати індивідуальний графік і режим роботи стало нормою, а не винятком. Навчання теж стало іншим - з’явилася можливість вчитися швидко та різноманітно, обираючи спікерів відповідно до своїх уподобань. 
Але, разом із тим, багато хто у світі вже почав помічати певні негативні наслідки, які ми всі поступово відчуємо. А в найближчому майбутньому ці негативні наслідки можуть стати більш масштабними і глобальними. Прогнозується неминуче зниження якості освіти. Можливість обирати навчання за бажанням суттєво звузить кругозір та обізнаність. Найстрашніше – це захоплення певними харизматичними спікерами, які надають своїм учням недостовірні знання. Подібні спікери вводять людей в оману і приводять до гіркого розчарування, яке надовго зупиняє бажання вчитися. Ми всі пам’ятаємо скандал навколо так званого психолога Спартака Суботи.
Специфічні українські тенденції з 2022 року це: підвищена тривожність, тотальна перевтома від недоспаних ночей, психологічні та емоційні гойдалки на фоні національних та особистих трагедій.Усі ці тенденції глибоко або поверхнево торкаються абсолютно кожного, навіть якщо ми цього не усвідомлюємо та з посмішкою виконуємо свою роботу. 
Особливо важко в цей період молодим людям, у яких ще палають очі, вони ще мають грандіозні та амбітні плани на майбутнє. Нам усім зрозуміло, що в цей період життя важливо мати в своєму оточенні професійних, авторитетних та надійних людей. До них можна звернутися й отримати підтримку та пораду, яка допоможе побудувати можливо і нелегкий, але достовірний шлях до цього омріяного майбутнього.

І зараз може виникнути питання: а до чого ж тут ми – українська компанія «ІТ Спеціаліст», яка професійно займається кіберзахистом із 2014 року?

Ми - компанія, коріння якої йде з далеких 90-х років. Спостереження за тенденціями і постійний розвиток зробили нас одним із лідерів ринку послуг із кібербезпеки. Ми пишаємося всіма своїми працівниками, які є одними з найкращих спеціалістів України, а можливо й за її межами. 
Це команда справжніх професіоналів, які спеціалізуються у сфері кібербезпеки, міжнародного аудиту, пентестингу, побудові SOC та інших напрямках. Також важливо зауважити, що компанія «ІТ Спеціаліст» є GOLD-партнером IBM та єдиним в Україні ELIT Partner компанії Check Point. Також ми співпрацюємо з більш ніж сотнею світових вендорів.
Уважно проаналізувавши сучасні тенденції, ми провели ряд сесій стратегічного планування та безліч мозкових штурмів. Кожен із нас відчув у собі соціальний обов’язок створити сучасну професійну кіберакадемію, яка вбере в себе передові знання з інформаційної та кібербезпеки. При цьому було прийнято рішення, що ми будемо сприяти розвитку найважливішого - навику комунікації.Така академія повинна бути сучасною, інноваційною та професійною – це ключова думка, яку ми взяли за основу і почали працювати над втіленням нашої мети.

Illustration

СувerIN – це наша кіберакадемія 

Illustration

Ми облаштували власний учбовий простір на базі «ІТ Спеціаліст» та сформували команду спікерів із провідних та досвідчених спеціалістів. Нині список спікерів складає 12 осіб, серед яких:

    Директор напряму надання послуг розробки, впровадження і підтримки рішень ІБ;
    Директор напряму автоматизації, інтеграції та аудиту бізнес-процесів;
    Керівник відділу впровадження рішень інформаційної безпеки;
    Директор напрямку зовнішніх та внутрішніх комунікацій/HRD;
    Керівник відділу сертифікації та аудиту з інформаційної безпеки;
    Senior System Engineer;

    Керівник відділу SOC.

Така залученість професіоналів і їх щире бажання поділитись власним досвідом з молоддю не могло не дати свої плоди. 
Станом на осінь 2023 року в кіберакадемії CyberIN вже пройшло два набори і нині триває навчання третього потоку. За цей період ми отримали понад 500 заявок і провели понад 200 співбесід від бажаючих пройти безкоштовне навчання з кібербезки. 
Така зацікавленість від людей – це головний показник успішності та популярності нашої кіберакадемії.
Щоб мати достовірні дані про зростаючий рівень популярності CyberIN ми провели опитування учасників третього потоку. З’ясувалося, що 40% студентів прийшли вчитися після позитивних відгуків їх друзів, які вже пройшли навчання в CyberIN. Як-то кажуть, краща реклама - це «сарафанне радіо», бо її за гроші неможливо купити.
Навчання з кібербезпеки - це студентсько-молодіжні курси, але ми не ставимо вікових обмежень і даємо шанс всім віковим категоріям, які мають базові технічні знання, прийняти участь у навчанні.

Серед наших випускників є діючі або колишні студенти:

icon

КПІ - Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського

icon

Київського національного університету імені Тараса Шевченка

icon

Київського університету імені Бориса Грінченка

icon

НАУ – Національного авіаційного університету

icon

ХНУРЕ – Харківського національного університету радіоелектроніки

icon

Маріупольського державного університету

icon

KФКЗ - Київського фахового коледжу зв'язку

icon

КНЕУ - Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана

icon

Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій

Нам приємно знати, що не тільки студенти, а й викладачі рекомендують навчання у CyberIN як додаткову освіту за фахом кібербезпеки. Такі рекомендації дуже цінні, бо дуже складно завоювати довіру серед викладачів ВУЗів.
У результаті перших двох потоків ми допомогли 49 людям зрозуміти краще сферу кібербезпеки і дали бачення того, які взагалі існують професії у світі інформаційних технологій. Вони отримали фундаментальні, а головне - професійні знання. Понад двадцятьом студентам було запропоновано оффер у нашій компанії «ІТ Спеціаліст» або рекомендовано до роботи у наших партнерів.
Ми пишаємося успіхами і досягненнями кожного нашого студента!
І найсильніша наша сторона в тому, що спікери CyberIN є не тільки фахівцями своєї галузі, а й стають менторами для студентів. Жодне питання не залишається без уваги. Складність, глибина та профіль питання мотивує найти відповідь і допомогти студенту. Таке спілкування між спікером і студентом необмежено часом і може продовжуватися після закінчення навчання.

Описані результати звичайно виглядають красиво та вражають, але навчаються не тільки наші студенти кібербезпеці, але й спікери.Курси з кібербезпеки давали нам не тільки позитивні емоції та яскраві інсайти, а ще й згенерували проблеми і виклики, які ми навчилися долати. А з тих, які не подолали одразу, ми виносили уроки та наполегливо продовжували шукати вирішення проблем.
Під час ковіду в студентів з’явилася звичка до онлайн-навчання, але вони не мали звички та сили висиджувати складне, інтенсивне, хоч і цікаве навчання в учбовому приміщенні. Адже один день навчання в кіберакадемії триває від 3 до 5 годин із короткими кава-брейками. Цей фактор змусив зробити корегування в графіку, щоб збалансувати складнощі й навантаження навчання. Ми зробили все, щоб студенти навчилися гнучкості та адаптивності до освоєння великого масиву знань, а також витримки до монотонної, але важливої роботи.
Оскільки ВУЗи різні, курси навчання різні та підготовка кожного окремо взятого студента різна, то програму довелося адаптувати й перероблювати в процесі навчання. Наша мета - не просто провести курси з кібербезпеки, а зробити суттєвий вклад у розвиток та професіоналізм студентів, та кіберсуспільства України в цілому.Регулярні повітряні тривоги, ракетні атаки, а також блекаути змусили всю команду CyberIn креативити та використовувати різні інструменти та методики навчання. А наші студенти були неймовірно цілеспрямовані. Під час ракетних атак навчання продовжувалось у бомбосховищі, а ентузіазм та мотивація студентів збільшувалася в рази!
Наші студенти, наша молодь є прикладом незламності, і це дає нам натхнення і поштовх творити й надалі. Тому сьогодні в CyberIN проходить навчання 3-го потоку, а паралельно з цим у нас вже є нові плани та прагнення. 

Нові проєкти ми пануємо запустити у 2024 році. Вони також будуть спрямовані на вдосконалення та покращення освіти та знань у сфері кібербезпеки. Частина проєктів і надалі буде пов’язана з молоддю, яка прагне знайти свій шлях у цьому світі, а частину проєктів ми направимо на вдосконалення знань та обмін досвідом серед кращих спеціалістів із кібербезпеки в Україні. І першим крокомм у цьому буде онлайн-вебінар «Автоматизація Security Operation Center із використанням рішень IBM», який відбудеться 05.12.2023.
Цей вебінар для директорів ІБ, керівників департаментів SOC та інших фахівців, які працюють у сфері кібербезпеки. Цей вебінар для справжніх професіоналів.
Планів багато! На нашому сайті або в соцмережах ви можете слідкувати за кіберакадемією CyberIN, обирати активності та приймати в них участь. 
Разом створюємо майбутнє України!
Приєднуйтеся до сучасної кіберакадемії CyberIN.

Illustration