Інтеграція бізнес-додатків: що це? 

Illustration

09.01.2023
У мережі Інтернет багато різної інформації на такі теми, як інтеграція бізнес-додатків, інтеграційна шина даних, корпоративна шина даних, сервісна шина підприємства, ESB тощо. Може здатися, що це все є різними темами, але насправді йдеться про одне й те саме. Поговоримо на цю тему із Дмитром Чубом - керівником напряму інтеграційних рішень компанії ІТ Specialist, одним із лідерів українського ринку інтеграції бізнес-додатків.
- Досвіду реалізації інтеграційних проєктів у компанії ІТ Specialist достатньо, щоб надати читачам чітке уявлення про інтеграцію, інтеграційні програми та супутні теми.
Інтеграційними рішеннями в компанії ІТ Specialist займається команда кваліфікованих фахівців, які професійно і комплексно впроваджують рішення із забезпечення гарантованої доставки даних між інформаційними системами.
Клієнти нашої компанії – це виробництва та ритейл, банківський сектор, оператори зв'язку, а також будь-яка компанія, яка хоче вирішити питання уніфікації та передачі інформації між системами. У подібних компаній в ІТ-інфраструктурі безліч різноманітних інформаційних систем: CRM-система, процесинг, білінг, системи електронного документообігу, мобільний додаток, персональні кабінети клієнтів тощо.
Бізнес компаній знаходиться у безперервній динаміці і вимагає від ІТ-підрозділів швидшої реакції та відповідного рівня якості обслуговування. Як же цього досягти, коли в ІТ-інфраструктурі компанії величезна кількість інформаційних систем та взаємозв'язки між ними? Ось тут на допомогу приходить компанія, яка допомагає клієнту вирішити його загальні проблеми в інтеграції розрізнених інформаційних систем.
Рішення, які ми пропонуємо, забезпечують гарантовану передачу даних, контроль переданих даних, збагачення, перетворення, маршрутизацію та уніфікацію даних. Важливо, що все це може відбуватися «на льоту».
– Що ці рішення надають клієнту? Або спитаємо інакше: навіщо клієнту це потрібно?
- Важливе питання! Свою відповідь я поділю на кілька частин.
Перше:Наші рішення надають можливість отримання прозорості в інтеграції інформаційних систем – коли зрозуміло, як і на якому рівні інформаційні системи пов'язані між собою та які дані передаються між ними.
Друге:Такі рішення дають змогу зменшити зайві потоки даних. Ефект роботи інтеграційного сервісу добре відчутний на великій кількості систем, що інтегруються.
Третє:Є можливість повторного використання інтеграційного рішення (сервісу) іншими системами, які потребують цих даних.
Четверте:Мабуть, цей пункт найважливіший! Клієнт отримує єдину централізовану точку управління інтеграціями.
Досить поширена назва таких рішень на ринку, як українському, так і світовому - інтеграційна шина даних (ESB – Enterprise Service Bus).
- Чи може функціонувати ІТ-інфраструктура, наприклад, банку без таких інтеграційних рішень?
- Може, але це буде компанія, яка незабаром не зможе швидко розвиватися через складність швидкої зміни ІТ-інфраструктури (у частині інтеграції). Іншими словами, швидкість надання послуг не відповідатиме сучасним потребам клієнтів.
- Наведіть, будь ласка, приклад із вашої практики, щоб зрозуміти, як працює інтеграційна шина даних - ESB.
- З нашої практики можна навести багато прикладів, але, гадаю, достатньо буде двох найбільш показових.
Приклад перший:Видача кредиту в банку в онлайн-режимі. Дуже потрібна послуга. Що відбувається з такою послугою у сучасному світі? Видача таких кредитів відбувається протягом дуже короткого терміну.Перед видачею кредиту банку необхідно отримати інформацію про клієнта з таких систем, як:
● АБС (автоматизована банківська система);● Бюро кредитних історій;● Електронний архів;● Інші системи, які використовуються банком.
Причому, інформація повинна бути надана у зручному, повному та структурованому вигляді.У всіх банках рішення щодо надання кредиту приймаються по-різному. Але завжди виходячи з цих структурованих даних.Якщо банк не має інтеграційної шини даних, у такому разі на збір і структурування подібних даних може знадобитися багато часу, а головне - це якість цих даних. Чи захоче клієнт довго чекати? Ні. Найімовірніше, він знайде інший банк, який швидко надасть йому кредит.
До нашої компанії ІТ Specialist звернулися представники великого банку. Ми розпочали з проєктування інтеграційного рішення, успішно виконали реалізацію та впровадження. У результаті в списку бізнес-продуктів банку з'явився онлайн-інструмент для отримання інформації, необхідної для ухвалення рішення про видачу кредиту.
Другий приклад:Оператор зв'язку надає послуги своїм абонентам через "Мій кабінет". У такому кабінеті має відображатися інформація про баланс, підключені послуги, нові тарифні плани, акції тощо. Збір необхідної інформації для клієнта повинен здійснюватися в онлайн-режимі таких систем, як білінг, корпоративне сховище даних, система управління заявками, база даних клієнтів тощо.Наше інтеграційне рішення дозволило швидко (до 15 секунд) зібрати (щонайменше з 10 бекенд-систем) та видати необхідну інформацію в структурованому вигляді, у зручному для користувача інтерфейсі.Без інтеграційних сервісів при децентралізованому зберіганні даних дуже складно досягти такої швидкості.
- Який інструмент ви використовуєте для власних інтеграційних рішень?
- Для реалізації інтеграційних рішень ми використовуємо комплексні рішення від IBM.Один із головних інтеграційних продуктів від IBM має назву ¬IBM AppConnect Enterprise (стара назва - Integration Вus). Це сучасне середовище розробки та конфігурування інтеграційних рішень. Також є й інші важливі продукти, такі як IBM ApiConnect, IBM DataPower.IBM чудово себе зарекомендував як надійний та потужний інструмент не лише в Україні, а й у всьому світі. Тому його використовують банки, телеком, страхові компанії, виробництва, ритейл та державний сектор у різних країнах. І ми, відповідно, радимо і рекомендуємо цей продукт своїм клієнтам.
– Перерахуйте, будь ласка, послуги, які можна замовити в компанії ІТ Specialist.
- Будь ласка, я із задоволенням надам перелік наших послуг:
• Впровадження інтеграційної шини даних «під ключ». Ми проєктуємо архітектуру та розгортаємо необхідну інфраструктуру. Аналізуємо вимоги клієнта, здійснюємо проектування та розробку інтеграцій, після чого проводимо інтеграційне тестування. Також, за потреби, готуємо технічну документацію, проводимо навчання співробітників.
• Розвиток інтеграційної шини даних: модернізація інтеграційних додатків із метою отримання нових функцій або підвищення продуктивності.
• Технічна підтримка інтеграційної шини даних. Така підтримка складається з підтримки інфраструктури шини даних та підтримки інтеграційних додатків у режимі 9/5 або 24/7.
• Моніторинг інтеграційної шини даних, що складається з моніторингу інфраструктури та моніторингу продуктивності інтеграційних додатків.
На всі надані послуги ми надаємо гарантійну технічну підтримку.
- Як розпочати співпрацю з компанією ІТ Specialist?
- Для цього вам потрібно зв'язатися з нашими менеджерами з продажу. Вам буде поставлено низку питань та обговорено час зустрічі.У разі потреби ми проводимо безкоштовну презентацію можливостей рішення. Це дуже зручна послуга, що дозволяє отримати відповіді на всі запитання та поспілкуватися зі спеціалістами у сфері інтеграції бізнес-додатків.
- На завершення нашої бесіди, чи можете ви узагальнити викладену вище інформацію для всіх, хто цікавиться інтеграцією бізнес-додатків?
- Успіх сучасного бізнесу безпосередньо залежить від можливостей швидко та якісно вносити зміни в існуючу ІТ-інфраструктуру та підтримувати гнучкість та надійність обміну даними між інформаційними системами, при цьому, забезпечуючи швидку та злагоджену роботу з трансформації, збагачення та маршрутизації інформації та даних. Рішення та досвід нашої компанії у розробці та впровадженні рішень інтеграції бізнес-додатків забезпечить потрібний рівень якості та дозволить багатьом компаніям розвивати бізнес більш динамічно.
Інформацію надав керівник напряму інтеграційних рішень компанії ІТ Specialist Дмитро Чуб.
Запитання ставив провідний маркетолог компанії ІТ Specialist Олександр Куберський