ІТ-аутсорсинг

Illustration

17.01.2018
Час дорожчий за гроші! Ця думка дуже поширена серед представників бізнесу, керівників компаній та напрямків. При організації бізнес-процесів компанії будуть робити все можливе для економного розподілу та збереження часу.
Як тільки представники бізнесу почали дивитися на бізнес-процеси крізь призму цієї думки, вони дійшли думки про те, що просто необхідно позбутися непотрібної роботи, а час, що вивільнився, використовувати для вирішення ключових завдань, що приносять прибуток.
Завдяки цьому почав активно з'являтися аутсорсинг – повна чи часткова передача будь-яких робіт стороннім організаціям.
Більшість представників малого та великого бізнесу зрозуміли, що надійніше віддати на аутсорсинг все, що пов'язано зі сферою ІТ, і тим самим позбавити себе від вирішення щоденних рутинних завдань та проблем.
Як правило, ІТ-аутсорсинг – це делегування зовнішній спеціалізованій компанії вирішення завдань, пов'язаних з експлуатацією ІТ-систем: підтримки, модернізації, інвентаризації, моніторингу, розробки, впровадження, оновлення, а також реагування на інциденти, аналізу поточного стану та оцінки майбутніх ризиків, вироблення рекомендацій щодо подальшого розвитку та оптимізації, обслуговування запитів користувачів.
Ці завдання можуть охоплювати всю ІТ-інфраструктуру підприємства або бути частково передані в рамках окремих компонентів ІТ-інфраструктури. Наприклад, підтримка користувачів (HelpDesk), супровід апаратного обладнання, підтримка операційних систем або додатків, розробка та впровадження бізнес-додатків, тестування систем та оренда хмарних сервісів.
Як складається ситуація, яка приводить керівництво компанії до висновку, що ІТ-аутсорсинг просто необхідний?
Кожна організація має системного адміністратора, який вирішує невеликі поточні проблеми. Але такому співробітнику важко бути фахівцем у різних галузях ІТ-технологій. До того ж, як показує досвід, системних адміністраторів має бути декілька на випадок того, якщо один захворіє чи звільниться. До того ж, найчастіше у компанії виникають питання та завдання, які може вирішити лише вузькопрофільний ІТ-фахівець. А у разі виникнення масштабних проблем, які торкаються всієї ІТ-інфраструктури, обмежений штат адміністраторів просто фізично не може вирішити всі проблеми в прийнятні для бізнесу терміни.
Керівництво такої організації розуміє, що обсяг і складність завдань із налаштування та експлуатації ІТ-інфраструктури можуть бути дуже широкими. Виконання подібних робіт професіоналами значно знизить кількість інцидентів, ризики простою системи або втрату даних. І щоб всі ці завдання правильно, а головне - вчасно виконувались, необхідно вдатися до ІТ-аутсорсингу.
Ця проблема більш актуальна для компаній, у яких ІТ-інфраструктура включає локальну мережу 25 і більше комп'ютерів, кілька серверів.
Чому компаніям так вигідно віддати виконання різноманітних завдань на ІТ-аутсорсинг?
Вирішення проблем та завдань забирає безліч різних ресурсів, у тому числі й час. ІТ-аутсорсинг дозволяє не думати про проблеми, а дозволяє думати про бізнес та отримання прибутку.
Перерахуємо основні переваги, які отримує компанія при використанні ІТ-аутсорсингу:1) Фокусування на стратегічних завдання розвитку бізнесу.2) Гарантія належного контролю та адміністрування ІТ-систем відповідно до світових практик.3) Зрозумілий та зручний механізм взаємодії з ІТ-інженерами.4) Гарантований рівень та режим надання послуг цілодобово та без вихідних.5) Доступність експертів із вузькопрофільних технологій у разі вирішення критичних інцидентів або їх розслідування.
Компанія ІТ Specialist спеціалізується на ІТ-аутсорсингу. Для наших клієнтів ми надаємо послуги підтримки та аутсорсингу серверної та мережевої інфраструктури.
Серверна інфраструктура – це безліч апаратних чи віртуальних серверів, систем зберігання даних у рамках ІТ-інфраструктури підприємства. Кожен сервер працює на базі операційної системи Windows чи Linux. Цей сервер виконує певні технічні завдання. На ньому можуть бути встановлені програми або служби. Це можуть бути служби, що відповідають за авторизацію користувачів, централізоване зберігання даних - файловий сервер, сервер бази даних, веб-сервер, сервер 1С, програми з управління логістичними операціями та багато інших.
Мережева інфраструктура - мережеве обладнання для внутрішньої комунікації, Wi-Fi, пристрої доступу до інтернету.
Чим більша ІТ-інфраструктура, тим складніше її експлуатація, і тим більше кваліфікований ІТ-персонал потрібний.
У чому полягає експлуатація такої ІТ-інфраструктури?
1) Вирішення різноманітних проблем. Наприклад, опишемо такі ситуації, які можуть виникнути: хтось зі співробітників не може отримати доступ до інтернету або доступ на сервер. З'явився вірус чи помилки користувача. Загалом виникає якась проблема або інцидент, за чим слідує вирішення даної проблеми.
2) Реалізація змін. Наприклад, співробітник змінив посаду або звільнився, необхідно закрити або змінити його права доступу до різних програм та баз даних. А якщо в компанію прийшов працювати новий співробітник, то для нього необхідно підготувати робоче місце, відкрити доступ до програм.
3) Виконання регулярних операцій та робіт, пов'язаних із супроводом інфраструктури.Наприклад, перегляд журналів роботи сервера для виявлення помилок. Перевірка виконання резервного копіювання. Важливо, що набір таких завдань унікальний для кожної ІТ-інфраструктури.
4) Моніторинг продуктивності та доступності систем.Приклад такий: контроль файлового сервера – контроль того, що він доступний. Моніторинг трафіку, стану каналів мережі, а також моніторинг надсилання та прийому листів. Сюди можна віднести і контроль метрик завантаження процесора, пам'яті, дисків, поштової системи.
5) Відновлення системи у разі збою чи випадкового видалення.Наприклад, користувач випадково видалив важливі робочі документи, дані або сталося пошкодження даних під час вірусної чи атаки хакерів.
6) Ведення чи актуалізація експлуатаційної документації.Найчастіше системні адміністратори не приділяють належної уваги цим завданням. Цей пункт досить важливий, тому що експлуатаційні документи та їх актуальність є дуже важливими під час проходження всіляких сертифікацій за різними стандартами. Наприклад, сертифікація за стандартом PCI DSS не буде проведена, якщо документи не оформлені належним чином.
7) Звітність із основних ризиків.Відбувається технічний аналіз поведінки серверів із виявлення ризиків. За підсумками переліку ризиків розробляються варіанти вирішення проблем. Паралельно відбувається об'єктивна оцінка стану інфраструктури.
Ось невеликий список того, з чого складається експлуатація ІТ-інфраструктури.
Які ж справи насправді, коли компанія самостійно експлуатує свою ІТ-інфраструктуру? Які виникають складності та проблеми?
Більшість завдань вирішують співробітники та фахівці, які працюють у штаті. Але, на жаль, часу та компетенції на те, щоб виконати всі ці операції, вирішити всі завдання та позбутися всіх проблем та ризиків, не завжди вистачає. Обслуговування ІТ-інфраструктури – це об'ємна та рутинна робота.
Керівникам бізнесу дуже складно проконтролювати, як виконують свої завдання співробітники, які обслуговують ІТ-інфраструктуру.
Насправді частина обов'язкових і просто необхідних процедур, пов'язаних з ІТ-інфраструктурою, просто не виконуються. Тому що ІТ-фахівці завантажені поточною роботою і можуть бути інші пріоритети.
Досить часто керівнику важко зрозуміти, наскільки критична та чи інша проблема, чи наскільки актуальні ризики.
Звісно, величезний вплив на експлуатацію ІТ-інфраструктури має людський чинник. Співробітник, який вирішує проблеми та завдання в ІТ-інфраструктурі компанії, може піти у відпустку, захворіти або звільнитися. До того ж, часто проблеми виникають не в денний (робочий) час, а вночі. Це означає, що компанії доводиться розширювати штат співробітників, які обслуговують ІТ-інфраструктуру.
Це ще один важливий момент, який потрібно врахувати перед тим, як зробити вибір - віддати роботи та турботи щодо обслуговування ІТ-інфраструктури на ІТ-аутсорсинг або все-таки розширити свій штат співробітників.
На наш погляд, важливим аргументом на користь того, що для сучасного бізнесу ІТ-аутсорсинг вигідніше, ніж вирішення всіх проблем за допомогою своїх співробітників, які працюють у штаті, є те, що більшість співробітників необхідно постійно навчати, щоб вони мали високу кваліфікацію у сфері ІТ-технологій.
Співробітник пройшов навчання, він став спеціалістом вищого рівня і, природно, він прагне зайняти вищу посаду, або піти в іншу компанію, яка готова запропонувати йому більш високу заробітну плату або цікавіші проекти. Компанія бере до штату наступну людину, знову навчає її, і все знову повторюється!
Навіщо ходити цим нескінченним замкнутим колом? Чи не краще скористатися ІТ-аутсорсингом? Це вирішить багато проблем та відпаде необхідність навчати нових співробітників.
ІТ-аутсорсинг дуже схожий на медичне страхування. Краще один раз купити страховку та за необхідності приходити до лікарні, щоб висококваліфіковані фахівці вирішували всі проблеми зі здоров'ям. Це краще та надійніше, ніж займатися самолікуванням чи намагатися самому стати лікарем, вивчаючи медичні сайти та форуми.
Якщо ви ще не переконалися, що ІТ-аутсорсинг не тільки вигідний бізнесу, а ще й необхідний, наведемо ще кілька реальних прикладів.
Такі проблеми досить часто трапляються у житті, коли компанія відмовляється від ІТ-аутсорсингу, припускаючи, що всі проблеми в ІТ-інфраструктурі можна вирішити самостійно.
Співробітник звільнився, а доступ закрити забули. Через півроку у співробітника, який звільнився, все ще залишається доступ до важливої інформації. При цьому він уже працює на конкурентів. Раптово, а можливо і закономірно, трапляється витік інформації. Внаслідок цього відбувається відтік клієнтів та зниження прибутку.
Ще приклад. Резервне копіювання виконувалось, але на той диск, на який було встановлено основну систему. Стався збій або поломка, в результаті повна втрата даних.
Великі компанії обов'язково працюють зі штатними серверами. На серверах використовують кілька фізичних дисків. Якщо зламається один – це проблема. Диск замінюється, і система знову працює. І ось таки диск зламався. Адміністратори компанії вирішили зайнятися ремонтом наприкінці місяця через свою завантаженість. Через два дні відбувається збій ще одного диска (закінчився ресурс). Дані втрачені та не відновлюються.
Ще один приклад, який часто зустрічається. Виявлено критичну вразливість, яка дозволяє хакерам отримати віддалений доступ на сервери та робочі станції підприємства.
Системні адміністратори компанії пізно дізнаються про таку вразливість. Багато хто навіть коли дізнається про механізми захисту, не розуміє, що можна зробити. При цьому на сайтах, присвячених інформаційній безпеці (кібербезпеці), знайдені способи зупинки та механізми блокування подібних хакерських атак, але через недостатність кваліфікації співробітники компанії не можуть їх оперативно і продуктивно застосувати.
Така неприємна ситуація може призвести до розкрадання даних, зупинення всієї ІТ-інфраструктури. Звичайно, буде блоковано або порушено роботу компанії і, звичайно ж, буде втрата прибутку.
Найяскравіший приклад такої ситуації - червень 2017 року, масштабна атака хакерів, яка вразила понад половину українських компаній. Вона відома під назвою Petya (інша назва NePetya).
Після цієї атаки вірусу Petya (NePetya) керівники різних бізнесів і компаній серйозно замислилися над побудовою сучасної та надійної системи кібербезпеки. Причому такої системи, яка могла б гарантувати швидку реакцію на проблеми, що виникли. Такі завдання мало хто може вирішити самотужки, силами штатних співробітників. При вирішенні цього бізнес-завдання неможливо обійтись без ІТ-аутсорсингу.
Чимало керівників компаній віддають на аутсорсинг базові речі, пов'язані з експлуатацією ІТ-інфраструктури. А свій штат ІТ-адміністраторів фокусують на вирішенні специфічних для цієї компанії проблем та завдань, на плануванні розвитку ІТ-інфраструктури для нових бізнес-процесів.
Сподіваємося, ми достатньо перерахували проблем та неприємних ситуацій, які можуть виникнути з бізнесом, якщо він не приділяє належної уваги експлуатації своєї ІТ-інфраструктури.
Наша компанія «ІТ Спеціаліст» пропонує ІТ-аутсорсинг для різних сфер бізнесу.
 Наші фахівці займуться вирішенням усіх ваших завдань та проблем, які щодня виникають під час експлуатації ІТ-інфраструктури.
Переваги компанії IT Specialist:• Ми надаємо послуги з ІТ-аутсорсингу 24 години на добу, 7 днів на тиждень.• З усіма клієнтами ми вкладаємо договір про обслуговування SLA (Service Level Agreement). Цей договір гарантує, що всі завдання, які прописані, будуть виконуватися у встановлений термін.• Ми укладаємо договір про нерозголошення конфіденційної інформації, який забезпечить гарантію конфіденційних відомостей про ІТ-інфраструктуру, її вразливість та плани розвитку.• Для вирішення завдань ми залучаємо різноманітних технічних експертів. Вони постійно працюють у штаті нашої компанії.• Ми надаємо своїм клієнтам об'єктивну оцінку ІТ-інфраструктури, звіт про стан, шляхи вирішення проблем, встановлення реальних часових рамок для усунення проблем.• В основі надання наших послуг з аутсорсингу лежать світові стандарти як ITIL (ITSM), СOBIT, MOF.
ІТ-аутсорсинг коштує дешевше, ніж постійне утримання в штаті всіх необхідних фахівців, контроль їх роботи та постійне навчання.
ІТ-аутсорсинг коштує набагато дешевше, ніж виправлення помилок, відновлення даних або тривалий простий підприємства.
ІТ-аутсорсинг вигідний і просто необхідний у світі.
Компанія IT Specialist надає повний спектр послуг у сфері ІТ-аутсорсингу.
Запрошуємо до співробітництва.