Масовані DDoS-атаки на Україну

Illustration

30.01.2023
Україна вже одинадцятий місяць протистоїть збройній агресії росії, активна фаза якої розпочалась 24 лютого. Але мало хто знає, що кіберагресія з боку країни-помилки розпочалася значно раніше. Активні масовані атаки на українські компанії почалися 15 лютого, і тривають по сьогоднішній день.
На початку це були цілеспрямовані атаки, які ретельно готувалися та реалізовувалися фахівцями, які знаються на кіберагресії. Ціль таких атак була деструктивна. Російські хакери намагалися знищити критичну інфраструктуру держаних органів, фінансову сферу, телекомунікаційну інфраструктуру та інші важливі для нас сектори економіки України. 

Але ми вистояли! ІТ-спільнота уміло відповіла на ці виклики, швидко розподіливши обов’язки. Одні стали на захист і почали допомагати чим можуть. Інші створили ціле ком'юніті, яке проводило і надалі проводить успішні «тестування» цілей на території агресора.
Побачивши сильний, а головне – професійний опір, ворог почав вчитися, зокрема й у нас. Останнім часом ми все частіше чуємо про аналогічні угрупування з боку «суспільства» країни-агресора, і там також з’являються і розростаються ком'юніті, які менш професійно, але досить масовано і тому ефективно атакують ІТ-інфраструктуру України.

Як це працює та за яким алгоритмом діє ворог? Першим етапом військові злочинці вибирають ціль для атаки. У більшості випадків це робиться відкрито в різноманітних месенджерах. Після чого оголошується про старт атаки. Далі все працює за принципом «як вмію, так і роблю». Хтось генерує велику кількість трафіку “TCP-UDP-Flood”, хтось HTTP-запитів. Деякі злодії шукають слабкі місця та проводять більш професійні атаки. У результаті виходить досить небезпечна комбінація, так як різнобій типів атак відволікає увагу, у той час як більш професійні атаки досягають своїх цілей.

Основними цілями зловмисників є веб-ресурси, офіційні сторінки державних структур, силові структури, мобільні оператори, банківський сектор (клієнт-банк, мобільний додаток), сайти та портали компаній, які забезпечують нашу енергетичну незалежність, ресурси благодійних фондів тощо. 

IT Specialist – це компанія з великою професійною командою! Наші фахівці мають практичний досвід боротьби з кібератаками агресора. Провівши стратегічні сесії і низку переговорів, ми вирішили створити альянс із нашим партнером, компаніями Imperva. Мета цього альянсу - в оперативному режимі надавати ресурси для захисту критичних веб-ресурсів українського сегменту мережі Інтернет. Це дуже важливо, тому що кількість кібератак зі сторони росії постійно збільшується.

Компанія Imperva, а саме рішення Imperva Cloud WAF, багато років поспіль є лідером галузі засобів, які забезпечують ефективний захист від атак на веб-ресурси та від DDoS-атак. Також компанія Imperva однією з перших припинила взаємодію з агресором і зупинила свою діяльність на території росії.
Отже, команда «ІТ Спеціаліст» готова реалізувати надійний захист ваших веб-ресурсів від кібератак. Для більш детальної консультації звертайтеся до наших фахівців кібербезпеки.