Важливість інтеграції в умовах воєнного часу

Illustration

06.02.2023
У цій статті ми розповімо про роль інтеграції даних в інформаційних системах, додатках та сервісах для різних сфер бізнесу в період воєнного стану.
Розуміючи, що війна неминуча, представники різних сфер бізнесу почали готуватися по-різному: силові структури та органи державної влади одним способом, а банки, телеком, виробничі, страхові компанії та торговельні мережі - іншими способами. Усі вони усвідомлювали, що разом із реальною війною посиляться інформаційна війна та кібератаки. Відповідно почали готувати засоби інформаційного захисту, такі як SOC, SIEM, антивірусний захист, файрволи тощо.
Окрім підготовки засобів інформаційного захисту, з'явилася гостра необхідність перебудови існуючих бізнес-процесів чи впровадження нових. Цим досягалася важлива мета – адаптація до нових реалій, які продиктувала війна в Україні. До такої адаптації відноситься готовність інформаційних систем, додатків, сервісів та їх інтеграція між собою.
Хто був готовий, той швидко та без істотних втрат перебудував свій бізнес та продовжив успішно працювати. Хто не був готовий, витратив багато часу на розробку, адаптацію та інтеграцію своїх бізнес-процесів для продовження роботи.
Виходячи з досвіду компанії «ІТ Спеціаліст» в інтеграційних процесах, ми виділяємо три ключові блоки:
1. Захист та безпека сервісів2. Доступність та відмовостійкість сервісів3. Коректність інтеграційних процесів
Рішення, яке покриває всі три перелічені блоки – це спеціалізована інтеграційна платформа. Детльно розглянемо кожен із цих блоків і розповімо про застосування інтеграційної платформи.

Захист та безпека сервісів
Інтеграційна платформа забезпечує захист та безпеку сервісів, а саме:1. Перевірку ключів, токенів, сертифікатів2. Логування/журналювання інтеграцій3. Шифрування даних4. Контроль цілісності даних5. Інші завдання щодо забезпечення безпеки інтеграцій
Для вирішення перерахованих завдань використовується рішення від IBM, а саме:• IBM AppConnect Enterprise (інтеграційна шина даних)• IBM DataPower Gateway (шлюз безпеки інтеграцій/сервісів/API)
Ці рішення до війни були дещо недооціненими. А з настанням війни в Україні представники органів державної влади, телеком, банки, підприємства критичної інфраструктури, рітейл та інші сфери бізнесу високо оцінили ці продукти.
Один із яскравих прикладів – більшість банків із початку війни зазнають безліч атак хакерів. Мета цих атак – злом та отримання банківських даних та зупинення діяльності банку. Завдяки рішенням щодо захисту та безпеки сервісів кібератаки не мають значного успіху.
Доступність та відмовостійкість сервісів
Інтеграційна платформа забезпечує доступність та відмовостійкість сервісів:1. Можливість передачі даних в онлайн та офлайн режимах2. Гарантовану передачу даних при проблемах із електроенергією та зв'язком3. Контроль цілісності даних4. Публікацію та доступність сервісів
Для вирішення перерахованих завдань використовується рішення від IBM, а саме:• IBM AppConnect Enterprise (інтеграційна шина даних)• IBM ApiConnect (система публікації сервісів/API)
При децентралізованих інформаційних системах важлива синхронізація даних та їхня цілісність. Щоб це реалізувати, необхідно використовувати інтеграційну платформу, логіка якої дозволяє здійснювати інтеграцію даних при виникненні проблем із електроенергією та зв'язком.
Приклад із нашої практики. У зв'язку з воєнними діями з'явилися нові виплати для потерпілих. Такі виплати мають бути оперативно та безпомилково здійснені, при цьому не задубльовані та не втрачені. Відповідно інтеграція з реєстрами та системами обліку будувалася з використанням інтеграційної платформи, яка забезпечила доступність та відмовостійкість сервісів.
Коректність інтеграційних процесів
Інтеграційна платформа забезпечує коректність інтеграційних процесів:1. Гарантовану доставку даних2. Коректність обробки помилок при недоступності систем3. Кешування та зберігання інформації
Для вирішення перерахованих завдань використовується рішення від IBM, а саме:• IBM AppConnect Enterprise (інтеграційна шина даних)
При правильно і коректно реалізованих інтеграційних процесах повинні враховуватися всі обмеження та можливі проблеми з метою мінімізації використання фінансових та технічних ресурсів.
Ще один приклад. Мобільні телефони абонентів, які активно використовуються для роботи програм та сервісів, часто недоступні через війну. На інтеграційній платформі для однієї зі страхових компаній України ми реалізували механізм перевірки статусу доступності мобільного телефону клієнта. Тим самим суттєво зменшили кількість СМС, що відправлялися, що призвело до суттєвої економії бюджету.
Інтеграція даних в інформаційних системах, додатках та сервісах для різних сфер бізнесу в період воєнного стану відіграє важливу роль у всіх сферах бізнесу, підприємствах критичної інфраструктури, організаціях та підприємствах державного сектору. Надійно захищена та добре працююча ІТ-інфраструктура дозволяє продовжувати діяльність компаній, банків, установ, що безумовно є великим кроком до нашої спільної Перемоги!
Якщо вас зацікавила ця тема, більше інформації вам підготують наші спеціалісти.